Najbolji igrač na svetu Nikola Jokić, još jednom bezočno pokraden, za MVP nagradu!

Košarkaški savez Srbije je objavu na društvenoj mreži “X” posvetio Nikoli Jokiću i rezultatima glasanja za MVP igrača NBA lige.

NBA liga je objavila ime najkorisnijeg igrača (MVP) za tekuću sezonu, a prestižna nagrada otišla je u ruke Šeja Gildžijusa-Aleksandera, koji je u tesnoj trci nadmašio Nikolu Jokića za manje od 130 poena…

Odluka je izazvala buru reakcija širom košarkaške javnosti, posebno u Srbiji, a sada se oglasio i Košarkaški savez (KSS).

Jokić, koji je i ove sezone briljirao u dresu Denver Nagetsa, upisao se u istoriju NBA lige kao prvi centar koji je u jednoj sezoni ostvario tripl-dabl prosek.

Ipak, uprkos individualnim uspesima i rekordima, njegov tim nije uspeo da se domogne više od četvrtog mesta u Zapadnoj konferenciji, što se očigledno pokazalo kao odlučujući faktor u trci za MVP priznanje.

Dok je Gildžijus-Aleksander svojim partijama predvodio Oklahomu do sjajnog plasmana, mnogi ljubitelji košarke, kako u Srbiji, tako i širom sveta, smatraju da je Jokićeva sezona bila zaslužila još jedno MVP priznanje.

Tim povodom oglasio se i Košarkaški savez Srbije jasnom porukom:

„Zauvek MVP u našim srcima. Nikola Jokić je ponos Srbije. Ne treba mu titula da bi bio najbolji, jer je za nas on MVP bez sumnje. Njegova igra, trud i posvećenost govore više od bilo kog trofeja. Nikola je zauvek naš MVP“, navodi se u saopštenju KSS.

B92

Check Also

Novi papa je Amerikanac, a nije Tramp!

Novi papa je Robert Prevost, prvi američki papa, piše BBC. Prevost je uzeo ime Lav …