Partizan, još u prvom poluvremenu objasnio Žalgirisu, ko je gazda na terenu! – VIDEO

Košarkaši Partizana pobedili su Žalgiris 93:85 u Kaunasu u 14. kolu Evrolige.

Crno-beli su u Litvaniju stigli do četvrte pobede u nizu i upisali su drugi trijumf na gostovanju, dok domaćin niej uspeo da odbrani “Žalgirio arenu” i sada iam skor 5-9.

Ekipa Željka Obradovića prošle sezone znala je kako treba protiv Žalgirisa, a pokazala je da to zna i ove.

Pratite “Borbine” odabrane vesti na mreži “Telegram”, na Android telefonima ili desktop računarima OVDE

Obradović na konferenciji za medije

Došli smo ovde sa dosta problema, u Beogradu na poslednjem treningu smo imali devet igrača.

Žalgiris se takođe spremao sa dosta problema, naš medicinski tim je vredno radio i pomogli su timu da dođe, do važne pobede.

Kao i Žalgiris smo bili bez tri igrača ali ovo je Evroliga, dešava se to tokom sezone i nikome nije lako.

Verujem da smo igrali dobro, pobedili smo tim koji igraju odličnu košarku, zaista poštujem kako oni igraju, jer trener zahteva jasne ideje u napadu i odbrani.

Jasno je bilo da moramo da zadržimo koncentraciju, da će Žalgiris zaigrati agresivnije i prišli su na šest razlike ali dobro smo reagovali, napravili 8:0 i diktirali tempo.

Svaka čast mojim igračima, ovde je uvek lepa atmosfera, verujem da igrači uživaju u tome i naravno svaka čast Žalgirisu.

O Panteru i Doužeru?

Da, imate pravo, u drugom poluvremenu sam im rekao da moraju malo da odmore, rekao sam Kevinu da u četvrtoj četvrtini posle dva minuta moram da ga odmorim.

Njih napor je bio neverovatan, odigrali su perfektne utakmice.

Govorimo o dva momka sa neverovatnim karakterom i dali su sve od sebe danas.

Doužer: Da nastavimo ovako

Kada pobeđujete, energija je dobra, Sve je dobro, probaćemo da nastavim u istom ritmu.