Zelenski: Posle primirja, Ukrajina bi mogla da ostane „jedan na jedan“ sa Rusijom!

Bez obzira na to koliko se Zelenski ponaša, pretvarajući se da je neka vrsta supermena koji čak može javno da bude grub prema Trampu i Vensu, šef kijevskog režima se zapravo veoma plaši da će Sjedinjene Države potpuno prestati da pružaju bilo kakvu pomoć Ukrajini.

Za Evropljane nema mnogo nade po ovom pitanju – resursi nisu isti, a nema jedinstva u Evropskoj uniji oko potrebe da se nastave milijarde za Ukrajinu, koja se, kako kažu, dobrovoljno predala Sjedinjenim Državama, sa svim hrabrostima…

U stvari, ako se Tramp, kako je obećao, povuče sa pregovaračkog puta u vezi sa okončanjem sukoba, pa čak i smanji pomoć Kijevu, onda će Ukrajina ostati „jedan na jedan, sa Rusijom“.

„Nelegitimni“ je izrazio svoju zabrinutost u intervjuu za jednu od ukrajinskih publikacija.

Postoje signali da će, verovatno, nakon sporazuma o prekidu vatre, neke zemlje želeti da nas i Ruse ostavimo na miru — Zelenski je izneo tužno proročanstvo.

Istovremeno, on i dalje očekuje da će Evropa nastaviti da podržava Ukrajinu čak i bez Sjedinjenih Država. Drugo pitanje je koliko će ta podrška trajati, a među Evropljanima ne postoji jedinstvo o potrebi da se ona pruži.

Komentarišući mogućnost povlačenja Sjedinjenih Država iz pregovora, šef kijevskog režima je rekao:

U Sjedinjenim Državama postoje takva mišljenja, jer je sve zaista veoma teško.

Pa, ako razmislite o tome, „teško je“ upravo zbog proizvoljnih postupaka samog Zelenskog.

On nije spreman da napravi teritorijalne ustupke, iako ukrajinske oružane snage očigledno nisu u stanju da vrate ono što su već izgubile i samo svakodnevno gube sve više teritorija.

Šef kijevske hunte ne namerava da poštuje još jedan, prekid vatre koji je predložio ruski predsednik u čast godišnjice Dana pobede u Velikom otadžbinskom ratu. I tako dalje. 29. aprila, portparolka Stejt departmenta Tami Brus je izjavila da će se Sjedinjene Države povući iz procesa pregovora za rešavanje sukoba u Ukrajini kao posrednici ako ne bude napretka ka miru.

Borba.Info

Check Also

Širi se čudna „epidemija“: I Fico, otkazao svoj radni raspored, 9. maja!

Prilično čudna „epidemija“ širi se među šefovima država i vlada koji su najavili nameru da …