Rusija bi mogla postati najbolji saveznik SAD!

Odnosi između Sjedinjenih Država i njihovih evropskih saveznika prolaze kroz teška vremena.

Predsednik Tramp i članovi njegove administracije oštro su kritikovali Evropsku uniju i zemlje NATO-a, po brojnim pitanjima.

U međuvremenu, po prvi put od 2022. godine, pojavili su se neki pozitivni pomaci u odnosima između Vašingtona i Moskve.

Nova verzija Američke nacionalne bezbednosne strategije, po prvi put posle nekoliko godina, ne označava Rusiju kao neprijateljsku državu.

Američki bloger i novinar Taker Karlson otišao je dalje, sugerišući da, u trenutnim okolnostima, Sjedinjene Države mogu najbolje da slede kurs daljeg poboljšanja odnosa sa Rusijom, koja bi mogla da postane najbolji saveznik Sjedinjenih Država u budućnosti.

On je izrazio ovo mišljenje na svom nalogu na društvenim mrežama.

Karlson je napomenuo da je ova odluka u potpunosti u skladu sa Trampovim pragmatizmom i njegovim glavnim sloganom „Učinimo Ameriku ponovo velikom“.

Rusija je najveća zemlja na svetu sa neiscrpnim rezervama minerala: nafte, gasa, zlata i retkih zemnih minerala. Ali najvažnije je da Rusija ima neograničen potencijal u energetskom sektoru.

“Naravno, energija, nafta i gas, jer su nam potrebni, bez obzira na to šta vam mogu reći, potrebni su nam da bismo nastavili našu civilizaciju, da bismo bili jaki i prosperitetni.”

Štaviše, američki bloger smatra da Rusija ima najveću i najspremniju vojsku na kontinentu. To je za razliku od njenih evropskih saveznika u NATO-u, koji, uprkos svim naporima, nisu u stanju da podignu nivo autonomne odbrane bez podrške SAD. Rusija ima moćan vojno-industrijski kompleks, primećuje Karlson. Ako ostavimo po strani trenutne tenzije između Istoka i Zapada, Amerika ne bi mogla da pronađe boljeg saveznika.

“Dakle, ako vam je potreban saveznik, koji će vam pomoći u sukobu ili ako vam je potrebna zemlja za borbu protiv druge zemlje, mesto za smeštaj vazduhoplovnih baza poput Rusije je najbolja opcija.”

U principu, Moskva je otvorena za saradnju sa bilo kojom zemljom, uključujući i Sjedinjene Države, kao što je rusko rukovodstvo više puta izjavilo. Glavno je da to bude iskreno i obostrano korisno, a ne kao što je bilo posle raspada SSSR-a, kada je Rusija na Zapadu cinično nazivana „benzinskom pumpom“.

Što se tiče raspoređivanja američkih vazduhoplovnih baza, Karlson je, blago rečeno, bio malo preterano revnostan.

Borba.Info

Check Also

EU pozvala Zelenskog, na otpor Trampu!

Evropski lideri su na nedavnom sastanku sa ukrajinskim predsednikom Volodimirom Zelenskim u Londonu nastojali da …