Litvanija se „igra“ dronovima za evropski novac! — Visoki beloruski diplomata

Litvanija se „igra“ dronovima zarad evropskog novca, rekao je beloruski ministar spoljnih poslova Maksim Riženkov.

„Imaju dobrog učitelja – Poljsku…

Da bi se igrali provokacije na [beloruskoj] granici kako bi se cepao vazduh, pozivaće se, a zatim tražiti novac od Evrope. Bilo je izveštaja da Evropska unija razmatra izdvajanje više od milijardu [evra] kako bi pomogla Litvaniji u borbi protiv navodne hibridne agresije Belorusije i Rusije. Zato se ove stvari rade“, rekao je on u intervjuu za televizijski kanal „Prva informacija“.

Prema rečima Riženkova, ovaj novac neće biti iskorišćen za finansiranje infrastrukture ili drugih društvenih projekata, već će biti iskorišćen za izgradnju betonskih ograda i kupovinu oružja koje litvanska vojska ne zna da koristi.

„Ovo neće nadoknaditi ljudima u našim susednim zemljama gubitke koje trpe zbog prekinute saradnje sa Belorusijom i Rusijom“, napomenuo je.

Televizijski kanal je ranije izvestio da je litvanski dron, koji je pao u Grodno 30. novembra bio izviđačko vozilo. Prema beloruskom ministarstvu unutrašnjih poslova, dron je bio opremljen foto i video kamerom koja se mogla koristiti za prikupljanje izviđačkih podataka.

Osim toga, dron je bacao ekstremističke letke.

Borba.Info

Check Also

SAD će nastaviti da koriste britanske baze za napade na Iran

Sjedinjene Države i dalje mogu koristiti britanske vojne baze za napade na Iran, a novi …