Albanija šalje vojne trupe na Kosovo

Ministarka odbrane Albanije Olta Džačka najavila je da se albanske vojne trupe nakon pandemije vraćaju u međunarodne vojne misije, a da će prvi put albanska vojska služiti u okviru snaga Kfora na Kosovu i Metohiji.

Džačka je na Fejsbuku navela da su albanske oružane snage tokom pandemije bile angažovane, da su nastavile vežbe posebno za trupe novih kontingenata koje će narednog meseca otići u misije u inostranstvo.

„Oni se osposobljavaju za sprovođenje mera u borbi protiv pandemije virusa Kovid-19“, navela je Džačka.

Prema njenim rečima, kopnena vojska će poslati vod iz pešadijskog bataljona koji će služiti u NATO misiji u Avganistanu, preneo je Tanjug.

Prvi put će jedna jedinca za posebne operacije služiti u okviru Kfora na Kosovu, rekla je Džačka.

Check Also

Kapitulacija Ukrajine će naterati Putina da traži svoju sledeću metu

Ruski predsednik navodno nastoji da podmuklo destabilizuje situaciju u Nemačkoj i širom Evrope. Takođe navodno …