Gasprom kreće u novi projekat – Snaga Sibira 2

„Gasprom“ je počeo projektovanje magistralnog gasovoda „Snaga Sibira 2“, saopštio je šef borda direktora ruske korporacije Aleksej Miler.

Miler je saopštio da će novi projekat omogućiti da se povežu gasno-transportni sistemi na zapadu i istoku Rusije, stvori baza za razvoj gasifikacije regiona i otvore nove mogućnosti za izvoz gasa u Kinu.

On je podsetio da je nedavno potpisan memorandum sa vladom Mongolije o otvaranju zajedničkog preduzeća za realizaciju projekta transportnog gasovoda preko republike.

Projektna kompanija će pripremiti studiju izvodljivosti i izbor trase gasovoda.

Podsetimo, projekt „Snaga Sibira“ (do Kine) završen je prošle godine, izgradnja je trajala pet godina a vrednost projekta procenjuje se na oko 400 milijardi dolara.

Check Also

Udar u Fordou: NASA beleži požare – Teheran, negira „nepovratnu štetu“

Nuklearni kompleks u Fordovu nije oštećen američkim napadom, rekao je iranski poslanik Mohamed Mena Raisi. …