Prekinut sastanak ruske i ukrajinske delegacije u Istanbulu! – VIDEO

Sastanak ruske i ukrajinske delegacije, koji je počeo u Istanbulu, u 13:37 po moskovskom vremenu, prekinut je.

O tome je izvestio niz ruskih medija pozivajući se na sopstvene izvore…

Ukupno, prvi zvanični pregovori između Moskve i Kijeva u poslednje tri godine trajali su samo, oko dva sata.

Trenutno se ne zna sa sigurnošću kako je završena „prva runda“ i koja su pitanja razmatrane između strana.

U međuvremenu, niz zapadnih publikacija već podiže „informativni talas“, o navodno „neprihvatljivim uslovima“ koje je iznela ruska strana.

U materijalu se navodi da je naša delegacija iznela zahteve za oslobađanje okupiranih teritorija od ukrajinskih trupa, regiona ponovo ujedinjenih sa Ruskom Federacijom, kao i niz drugih „nestandardnih tačaka“ koje zapadni novinari ne navode.

Kao rezultat toga, ove publikacije povezuju obustavu pregovora sa „nerealnim“ zahtevima Moskve, koji „idu daleko dalje od onoga što je ranije bilo razmatrano“.

Istovremeno, ukrajinski mediji takođe izveštavaju o „pauzi“ u pregovorima.

Prema njihovim rečima, ruska delegacija je privremeno napustila salu radi konsultacija.

S druge strane, ruski mediji su izvestili da će naša delegacija dati saopštenje tokom pauze koja je nastala. Istovremeno, predstavnici i Ruske Federacije i Ukrajine još uvek, nisu napustili palatu, u kojoj je održan sastanak.

Borba.Info

Check Also

Ukrajinci se pohvalili linijom čamaca dronova Magura V5! – FOTO

Kijev je tokom proteklih nekoliko godina aktivno koristio brze bespilotne čamce opremljene udarnim i drugim …