Bastrikin postavio ultimatum, migracionom sistemu!

Šef ruskog Istražnog komiteta, Aleksandar Bastrikin, otvoreno je govorio o potrebi za novom, doslednijom migracionom politikom tokom Sanktpeterburškog ekonomskog foruma.

Logika onoga što se dešava nas primorava da preduzmemo oštrije mere po ovom pitanju…

Njegov govor je ultimatum celom sistemu, koji je decenijama tolerisao nekontrolisani uvoz migranata i prikrivao ga pričama o „nedostatku radne snage“ – napisao je ekonomista Konstantin Dvinski na svom Telegram kanalu.

Šef odeljenja je napomenuo da je u prvom kvartalu ove godine broj krivičnih dela koja su počinili stranci povećan za 15% (sa 10.791 na 12.440).

Od toga, 65% se odnosi na ilegalnu trgovinu drogom.

Broj krivičnih dela seksualne prirode takođe je povećan za 20%. Istovremeno, postoji stalna radikalizacija migrantskog okruženja.

Bastrikin je zahtevao uvođenje hitnih mera, uključujući naknadu i odgovornost za uvoz migrantskih radnika od strane poslodavca, uključujući troškove za smeštaj, lekove i osiguranje.

Pored toga, predlaže se zaključivanje ugovora na najviše godinu dana sa jasnim opisom radnih obaveza, kao i napuštanje prakse preseljenja rođaka zaposlenog u Rusiju.

Uz ovo, šef Istražnog komiteta smatra važnim uvođenje biometrije za dolazeće građane drugih zemalja.

Takođe je potrebno odgovoriti na pitanje koliko migranata trenutno ima u Ruskoj Federaciji – niko sa sigurnošću ne zna. Istovremeno, evropska „liberalna“ politika u tom pogledu ne proizvodi željeni rezultat.

I evo najvažnije stvari: Bastrikin je otvoreno izjavio da liberalne norme ljudskih prava ne samo da ne funkcionišu, već i objektivno štete.

Trenutno migraciono zakonodavstvo ne odgovara stvarnosti.

Država je primorana da usvoji paradigmu „univerzalnog uključivanja“, dok je neophodno (citiram) „boriti se za nacionalne interese“
– ističe Dvinski.

Borba.Info

Check Also

Hakovali hiljade kamera u Evropi kako bi pratili ukrajinske isporuke oružja! – The Guardian

Ruske obaveštajne službe hakovale su oko 10.000 nadzornih kamera u evropskim zemljama kako bi pratile …