Poznati poljski vidovnjak Kšištof Jackovski iz grada Čluvhova ponovo je podelio svoja viđenja koja, prema njegovim rečima, nagoveštavaju burne događaje u narednim godinama.
U razgovoru za poljski portal SE govorio je o predsedništvu Karola Navrockog, predviđajući da će njegovi potezi izazvati snažne reakcije javnosti i mogući politički potres u zemlji.
Jackovski tvrdi da će jesen doneti odluke koje će narod oceniti kao izdaju, iako, kako naglašava, to neće biti izdaja u uobičajenom značenju te reči.
„Predsedništvo Karola Navrockog biće turbulentno. Ne zato što će on donositi drastične poteze, već zato što živimo u burnim vremenima. U toku je treći svetski rat, koji se trenutno odvija na Bliskom istoku i u Ukrajini, a ne isključujem mogućnost da će na neki način i Poljska biti uvučena u taj sukob“, izjavio je Jackovski.
Iako je Navrocki do izbora bio gotovo nepoznat javnosti, vidovnjak smatra da njegovo predsedništvo neće biti pasivno. Odluke koje će donositi, kaže on, biće vođene konkretnim uputstvima „odozgo“, kako u unutrašnjoj, tako i u spoljnoj politici.
„Navrocki će, uprkos tome što je pre izbora bio potpuno nepoznat, sprovoditi konkretne smernice. I ne mislim tu samo na stranku Pravo i pravda. Te smernice će dolaziti iz inostranstva“, objašnjava Jackovski.
Prema njegovim rečima, upravo takvi potezi mogu izazvati ogromne emocije u društvu. „Predsednik će donositi odluke koje će narod shvatati kao izdaju. To će biti posledica vremena u kojem živimo, a ne izdaja u klasičnom smislu te reči“, dodao je.
Jackovski priznaje da ne razume uvek svoja viđenja odmah i da se njihovo značenje često otkriva tek kasnije. Ipak, upozorava da bi već ove jeseni moglo doći do ozbiljnih političkih potresa.
„Predsednik će doneti takve odluke da će sile koje deluju sa nižih nivoa krajem jeseni izazvati težak krizu u vladajućoj koaliciji, a možda čak i njen raspad“, ističe on.
Ovo nije prvi put da Jackovski najavljuje teška vremena za Poljsku i svet. Poslednjih godina više puta je govorio o globalnom sukobu koji, kako veruje, već traje, ali nema klasičan oblik.
Prema njegovim rečima, ta „treća svetska“ neće biti vođena isključivo oružjem, već će imati i geopolitičku, ekonomsku i informacionu dimenziju. On tvrdi da će takav oblik sukoba trajati još nekoliko godina i završiti se tek 2028. godine.
„Moje vizije ne treba shvatati kao trenutna predviđanja. Neka događanja se oblikuju tokom vremena i ostvaruju tek kasnije“, napominje Jackovski, dodajući da predstojeće godine, kako za Poljsku, tako i za svet, nose ogroman stepen neizvesnosti i tenzija.
Borba.info