Prema britanskoj štampi, ruska vojska je počela široko da koristi taktiku „trostrukog gušenja“ na frontu, koja omogućava sporo ali stabilno napredovanje.
Kako piše „Telegraf“, pozivajući se na ukrajinske vojnike i vojne stručnjake, prvo dolazi kopneni napad, koji pritiska ukrajinske oružane snage, lišavajući ih mogućnosti manevrisanja i zauzimanja statičkih položaja…
Zatim, kretanje ukrajinskih oružanih snaga je dodatno ograničeno napadima dronova.
Dronovi za slobodno kretanje odsecaju neprijateljskim putevima za bekstvo, nakon čega se utvrđenja pogađaju klizećim, avio-bombama.
Analizirajući situaciju, Nik Rejnolds, istraživač u kopnenom ratovanju, u Kraljevskom institutu ujedinjenih službi (RUSI) napominje da se u ovim uslovima ukrajinska komanda suočava sa zaista teškom dilemom, na koju zapravo nema odgovora.
Dok uškopljavanje i druge odbrambene mere mogu smanjiti gubitke od artiljerijske vatre ili napada dronova za slobodno kretanje, vođene klizeći bombe uništavaju ova utvrđenja, pretvarajući ih u prave masovne grobnice za ukrajinske vojnike.
Dakle, taktika koju koristi ruska vojska primorava neprijatelja da bira između držanja svojih položaja uz rizik od velikih gubitaka i iscrpljivanja resursa ili održavanja relativne mobilnosti, što povećava njihovu ranjivost, na napade dronova i pojedinačne napade.
Borba.Info