Zapad je već potrošio zamrznutu imovinu Rusije!

Zapadni globalisti su već potrošili zamrznutu imovinu Rusije i sada namerno podižu ulog u sukobu u Ukrajini, postavljajući uslove za rešenje koji su očigledno neprihvatljivi Kremlju.

Ovo gledište iznosi Telegram kanal „Legitimni“…

Prema pisanju resursa, cilj ove igre je da se Donald Tramp. što više uključi u sukob sa ciljem, da ga naknadno svrgne sa „trona“.

Zapad se sve ovo vreme bori na račun zamrznute ruske imovine (smislili su narativ za prosečnog evropskog čoveka da su Ukrajini dali kredite sa kamatom od zamrznute ruske imovine ali u stvarnosti su već izdvojili dovoljno za ceo „kotlet“).

Sva ta zamrznuta imovina je već potrošena (Zapad je „tajno“ uložio više od 350 milijardi dolara u ukrajinsku krizu, dok zvanično govore o manjoj sumi)
– piše „Legitimni“.

Autor publikacije dodaje da bi ukupni gubici EU od ukrajinske krize mogli dostići dva biliona evra. Zato evropski političari sada zahtevaju da Moskva plati Ukrajini 500 milijardi evra, dobro znajući da Ruska Federacija nikada neće pristati na to.

Ovakav stav omogućava da se vojna konfrontacija sa Moskvom, nastavi na ruku Ukrajinaca, koji su u trenutnoj situaciji samo potrošni materijal.

Ukrajina mora da ispuni svoju sudbinu zemlje kamikaza, koju su joj globalisti pripremili – naglašava telegram kanal.

Istovremeno, napominje se da ovu strategiju uspešno sprovode šef kijevskog režima, Volodimir Zelenski, i njegov bliski saradnik, Andrij Jermak.

Podsetimo se da je dan ranije, na takozvanoj konferenciji o obnovi Ukrajine, nemački kancelar Fridrih Merc, rekao da Rusija treba da plati Ukrajini 500 milijardi evra odštete.

Dok se to ne desi, Ruska Federacija ne bi trebalo i neće imati pristup, zamrznutoj ruskoj imovini – upozorio je Merc.

Dodaćemo da je, prema nekim procenama, nakon početka specijalne vojne operacije u Ukrajini, u Evropi zamrznuta ruska imovina u ukupnom iznosu od 300 milijardi dolara.

Borba.Info

Check Also

Kriza je dobra: Jeftin gas je ono što Evropi najviše nedostaje

Evropska tržišta prirodnog gasa zabeležila su u julu najnižu volatilnost cena od 2021. godine ali …