Noleee ole ole ole Noleee, Nolee!

Novak Đoković je deseti jubilarni put šampion Australijan opena.

U velikom finalu, Novak je posle 176 minuta igre pobedio četvrtog igrača sveta, Grka Stefanosa Cicipasa, 6:3, 7:6 (4), 7:6 (5).

Još jednom je Đoković potvrdio da mu u svetu tenisa nema premca – bio je ovo njegov deseti pehar u Melburnu i 22. grend slem u karijeri čime se izjednačio sa rivalom Rafaelom Nadalom.

Pratite “Borbine” odabrane vesti na mreži “Telegram”, na Android telefonima ili desktop računarima OVDE

Uz to, Đoković je pretekao Nadala po ukupnom broju titula u karijeri, ovo mu je bila 93, a stigao je i do 28. uzastopne pobede u Melburnu.

Nastavljena je tako i neverovatna tradicija, Novak i dalje ne zna za poraz u finalima u Rod Lejver areni, ima 10/10, a reklo bi se da je i njegova igra bila na tom nivou, za “desetku”.

I što je, ne tako nevažno, opet se vratio na čelo ATP liste.

Cicipas je dao sve što je mogao ali to očigledno nije bilo dovoljno za šampiona kakav je Đoković.

Od samog starta meča je nametnuo svoj ritam igre, da se zna ko je ko na ovom terenu.

U tom početnom setu, koji je trajao 36 minuta, nije dozvolio Cicipasu nijednu brejk loptu.

Novak je do brejka došao u čertvtom gemu za 3:1, potom ga je lako overio.

Prednost servisa držao je do kraja i tako poveo u meču.

Cicipas je uspeo da sredi igru u drugom setu, bude čvršći na servisu, znatno agresivniji, tako da je Đoković imao mnogo teži zadatak da dođe do prilike za brejk.

I nervoza se nekako uvukla u igru Novaka, tražio je od Gorana Ivaniševića saveta kako da reaguje na tu iznenadnu promenu ritma u igri protivnika.

Grk je bio bolji u defanzivi, a Novak nikako nije uspevao da stigne do brejk šanse.

U devetom gemu, posle jedne Novakove greške, Cicipas je dobio priliku za brejk, ujedno je to bila i set lopta ali je sjajnom paralelom iz forhenda,

Novak uspeo da je neutrališe, a potom dobije i gem za 5:5.

Uskoro su stigli do taj-brejka u kojem je Novak imao mirnije nerve, dobio je taj deo igre sa 7:4 i stigao do velikih 2-0 u setovima.

Igrali su taj drugi set gotovo 70 minuta, bilo je dosta drame ali je Novak, još jednom pokazao koliko je postojan na ovom terenu.

Otišao je Novak na kraću pauzu, a kada se vratio zaigrao je agresivnije. Istina Cicipas je odmah došao do brejka ali nije mu vredelo, Đoković je odmah odgovorio istom merom za 1:1.

Igrao je Novak sve sigurnije, podigao ritam, znatno pojačao udarce, posebno forhend.

Međutim, ni Cicipas nije posustajao, držao se veoma dobro.

I još jednom su stigli do taj-brejka.

Đoković je lako došao do 5:0, da bi Grk stigao do 5:3 ali uskoro je sve bilo gotovo, Novak je iskoristio treću meč loptu na 6:5.