Tramp: Nećemo prisustvovati samitu G20!

Američki predsednik je rekao da se raduje što će biti domaćin G20 u Majamiju 2026. godine.

Predsednik Bele kuće Donald Tramp je objavio da nijedan Amerikanac neće učestvovati na ovogodišnjem samitu G20, koji će se održati u Južnoj Africi od 22. do 23. novembra.

Američki predsednik je o tome pisao na svojoj stranici na društvenoj mreži Truth Social.

“Održavanje samita G20 u Južnoj Africi je prava sramota” – rekao je političar.

Tramp je naveo razlog zašto američka delegacija neće prisustvovati samitu G20 u Johanesburgu, u Južnoj Africi. On kaže da je odluka povezana sa progonom Afrikanera (Bura) belog stanovništva republike, koje navodno progone južnoafričke vlasti. Američki predsednik tvrdi da se potomci imigranata iz Holandije i nekih drugih evropskih zemalja brutalno ubijaju i da im se zemlja i farme konfiskuju.

Tramp je izjavio da sve dok se prava ovih ljudi krše u Južnoj Africi, nijedan američki predstavnik, neće prisustvovati samitu G20.

Takođe je izjavio da je situacija sa zaštitom prava belaca u Južnoj Africi žalosna.

Ranije prošlog meseca, američki predsednik je objavio da neće lično prisustvovati samitu G20 u Južnoj Africi, navodeći da će umesto njega prisustvovati potpredsednik DŽ. D. Vens.

Ranije u maju, tokom Trampovog sastanka sa predsednikom Južne Afrike Sirilom Ramafosom izbila je žestoka diskusija.

Pregovarači su razvili oštra neslaganja oko navodnih kršenja ljudskih prava belih građana u Južnoj Africi.

Borba.Info

Check Also

Kako bi Burevestnik mogao biti koristan u ruskom lunarnom programu – VIDEO

Rusija je nedavno testirala dva svoja razvoja: nuklearnu krstareću raketu Burevestnik i nuklearni torpedo Posejdon. …