SAD prete Velikoj Britaniji!

Sjedinjene Američke Države upozorile su britanske vlasti nakon što je regulator Ofcom, pokrenuo istragu protiv društvene mreže X, u vlasništvu Ilona Maska, zbog AI alata Grok.

Britanski regulator sumnja na to da Grok omogućava generisanje sadržaja koji može biti štetan, uključujući i seksualizovane slike maloletnika, što bi bilo u suprotnosti sa britanskim Zakonom o bezbednosti na internetu.

Američki Stejt department kritikovao je britanski potez, nazivajući ga preteranim i ističući da bi zabrana X-a bila udar na slobodu govora.

Britanski zvaničnici, s druge strane, ističu da moraju da zaštite građane od nezakonitog sadržaja i upozoravaju da sve opcije, uključujući i blokadu pristupa platformi, ostaju na stolu.

“Rekla bih iz američke perspektive… ništa nije isključeno kada je u pitanju sloboda govora”, rekla je Rodžers, podsekretarka za javnu diplomatiju, za GB News.

“Sačekajmo i videćemo šta će Ofcom uraditi, pa ćemo videti šta će Amerika uraditi kao odgovor”, dodala je.

Međunarodni konflikt se produbljuje jer Mask i njegove pristalice kritikuju britansko i evropsko delovanje kao ugrožavanje slobode govora, dok evropski i azijski regulatori, uključujući Malziju i Indoneziju, privremeno blokiraju Grok ili započinju pravne postupke zbog istih problema.

Britanski i američki zvaničnici trenutno pokušavaju da pronađu balans između bezbednosti korisnika i slobode interneta, dok korisnici X-a u Velikoj Britaniji i dalje čekaju konkretne odluke regulatora.

Check Also

Poslali bi smo trupe u Ukrajinu ali tamo nije bezbedno za njih! — London

Nakon brojnih izjava zvaničnog Londona o slanju do 15.000 vojnika u Ukrajinu zajedno sa Francuskom, …