Lazar Marković u veoma uzbudljivoj utakmici, vodio Partizan do pobede! – VIDEO

Pobednik je odlučen tek posle penal-serije pošto je meč kao i pre sedam dana završen nerešeno.

Fudbaleri Partizana plasirali su se u plej-of za Ligu konferencije pošto su u revanš meču u Beogradu posle velike borbe i tek posle penal serije uspeli da pobede ruski Soči – 4:2.

Posle produžetaka bilo je nerešeno 2:2, dok je prva utakmica u Rusiji zavšena rezultatom 1:1.

Sledeći protivnik crno-belih biće portugalski klub Santa Klara, koja je u borbi za plej-of bila bolja ljubljanske Olimpije.

Prvi meč na programu je 19. avgusta u Portugalu.

U danu kad su Čukarički i Vojvodina doživeli eliminacije i teške poraze u Švedskoj, odnosno Austriji, Partizan je doneo bar malo radosti za srpski fudbal.

Ali morali su dobro da se pomuče igrači u crno-belim dresovima da stignu do ovog uspeha.

Junak je bio golman Nemanja Stevanović koga je trener Aleksandar Stanojević ubacio u drugom produžetku.

On je uspeo da odbrani udarac Brazilca Rodriga, prethodno je Žoazinjo pogodio stativu, dok su sva četvorica igrača Partizana bili koncentrisani i sigurni sa 11 metara (Živković, Rikardo, Suma i Vujačić), pa je srpski predstavnik na kraju zasluženo pobedio sa 4:2.

Crno-beli odlučni od starta

Crno-beli su od starta krenuli odlučno da dođu što pre do gola i prednosti. Umalo to nisu uspeli već u šestom minutu, kada je posle odlične akcije Lazara Markovića Holender u šesnaestercu bio blokiran.

Novu odličnu priiliku imao je Vujačić, ali je šutirao preko gola.

Partizan je dominirao u prvom poluvremenu, ali u jeku te inicijative usledio je šok.

U 35. minutu odbrana nije dobro raščistila korner, Calagov je sjajno proigrao Terehova, koji je iz neposredne blizine savladao Popovića za 1:0. Tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Partizan se nije predavao, nastavio je da pritiska.

Šanse su se ređale, a najbolje su imali Lazar Marković i Urošević.

Ipak, upornost se isplatila i konačno je Miloš Jojić, posle sjajne akcije Lazara Markovića, uspeo da savlada odličnog Džanajeva u 55. minutu.

Delovalo je da je samo pitanje vremena kada će Partizan postići novi gol i premonition meč.

Ali umesto toga usledila je kontra gostiju u 76. minutu, loše pokrivanje odbrane i sam na levoj strani ostao je Jusupov koji je lagano proigrao Terehova na peterac kome nije bilo teško da postigne drugi gol.

Partizan nije imao kud, morao je da napada. I u 90. minutu konačno mu se bar malo vratio.

Zaslužio je makar da ne izgubi posle 90 minuta i posle sjajnog kornera Terzića gol je postigao Šćekić, obojica tek što su ušli u igru i doneli su produžetke, u poslednji čas.

Videlo se u produžecima da fudbalerima Partizana ponestaje snage.

Rusi su u prvom produžetku propustili dve šanse, prvi put je odlično reagovao golman Popović, drugi put defanzivac Vujačić.

Srećom, Rusi tada nisu postigli gol.

Usledili su penali posle kojih su crno-beli pobedili 4:2 i plasirali se u plej-of za Ligu konferencije.