Srbija u borbi za medalju, na SP u Fukuoki!

Vaterpolo reprezentacija Srbije pobedila je favorizovanu Italiju i plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva posle neverovatne drame i peteraca!

Protivnik u borbi za finale biće Grčka.

Nakon 32 minuta igre rezultat je bio 11:11 (3:3, 2:2, 4:4, 2:2, 4:3peterci), a Delfini su se bolje snašli u seriji peteraca u kojoj je fantastični Branislav Mitrović odbranio dva udarca.

Pratite “Borbine” odabrane vesti na mreži “Telegram”, na Android telefonima ili desktop računarima OVDE

Gol za pobedu postigao je Strahinja Rašović.

Iako je Italija, prema prognozama svetskih kladionica, bila čvrst favorit za plasman u polufinale, ekipa Uroša Stevanovića odigrala je neverovatan meč i iznenadila mnoge.

Delfini su imali dva gola prednosti, pa onda dozvolili ekspresan preokret Italijana.

Srećom, za razliku od meča grupne faze kada je Španija ređala golove, ekipa Uroša Stevanovića odlično je reagovala i brzo je izjednačila na 3:3.

U drugoj deonici dugo nije bilo golova, a Italijani su bili ti koji su prvi zatresli mrežu rivala.

Usledio je odgovor Strahinje Rašovića koji sa dva vezana pogotka nije dozvolio vicešampionu sveta vođstvo nakon 16 minuta.

Činilo se u drugom poluvremenu da su izuzetno retki napadi Italije u kojima Srbija nema igrača manje…

Međutim, izborili su se sa tim sjajni Delfini.

Odgovarali su golom na gol i tako nisu dozvoljavali rivalu da se odlepi na osetniju prednost, a zaista nestvarna borba završena je ogromnom dramom.

Na tri minuta do kraja utakmice Italijani su stigli do prednosti 10:11, a Srbija je preko Ubovića u samoj završnici došla do izjednačenja.

U petercima su strelci za naš tim bili Drašović, Vučinić, Jakšić i Rašović, sjajni Mitrović je zaustavio dva udarca Italijana.

Rival Srbiji u polufinalu biće Grčka koja je rezultatom 10:9 bila bolja od Crne Gore.