Nikola Jokić pogodio šut za pobedu, skoro sa pola terena! – VIDEO

Nikola Jokić je na utakmici u četvrtak uputio pobedonosni šut.

Denver Nagetsi su u četvrtak uveče pobedili Golden Stejt Voriorse rezultatom 130-127.

Pri izjednačenom rezultatu 127-127, Nikola Jokić je uputio udarac iz blizine polovine terena koji je doneo pobedu Nagetsima, kada se oglasilo zujalo.

Pratite “Borbine” odabrane vesti na mreži “Telegram”, na Android telefonima ili desktop računarima OVDE

Nagetsi su u četvrtoj četvrtini zaostajali 13 poena, ali su uspeli da pobede u poslednjem periodu rezultatom 36-20.

Jokić je svoje veče završio sa 34 poena, deset skokova, deset asistencija, dve ukradene lopte i jednom blokadom dok je šutirao 13/16 iz igre i 2/2 sa tri poena za 38 minuta.

Sada ima prosek od 26,0 poena, 12,2 skoka, 9,1 asistenciju i 1,2 ukradene lopte po utakmici, dok je šutirao 56,5% iz igre i 34,5% iz raspona za tri poena u 35 utakmica.

Pobedom su Nagetsi popravili na 25-11 u svojih prvih 36 utakmica, što ih čini trećim nosiocem u Zapadnoj konferenciji.

Oni su u sredini niza od dve pobede i 11-8 u 19 utakmica koje su odigrali u gostima.

Nakon Voriorsa, Nagetsi će se sada vratiti kući da ugosti Orlando Medžik u petak u Denveru.

Što se tiče Voriorsa, oni su u prve 34 utakmice pali na 16-18, što ih čini 11. nosiocem u Zapadnoj konferenciji.

Imaju 10-9 u 19 utakmica koje su odigrali na svom parketu, a sada će ugostiti Kejda Kaningema i Detroit Pistonse u petak uveče u Čejs centru u San Francisku.