Denver ukrao pobedu! Jokić najbolji na svetu! – VIDEO

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Oklahomu Siti Tander 121:119 u prvoj utakmici polufinala Zapadne konferencije!

Heroji Nagetsa su Nikola Jokića i Eron Gordon. Prvi jer je odigrao brutalnu utakmicu postigavši 42 poena, uz 22 skoka i šest asistencija, a drugi jer je pogodio trojku za pobedu!

Strašnu utakmicu gledali smo u Oklahomi, Denver je gubio gotovo celu utakmicu, ali je na kraju zahvaljujući pomenutom tandemu uspeo da iščupa pobedu.

Tragičar Tandera je Čet Holmgren koji je pri rezultatu 119:118 za Oklahomu promašio oba slobodna bacanja. Nakon toga je usledio napad Denvera u kojem je AG pogodio šut van linije 7,24.

Nema sumnje da nas očekuje još mnogo sličnih utakmica do kraja ove polufinalne serije na Zapadu.

Nagetsi su veoma dobro otvorili utakmicu i nošeni sjajnom energijom stigli su do osam poena prednosti, 24:16. Međutim, u tom trenutku su krenuli problemi, odnosno izgubljene lopte.

Oklahoma se rastrčala, počela je da poentira iz kontranapada i serijom 10:0 je preuzela vođstvo. Posle 12 minuta igre na semaforu je bilo 27:26.

OKC je sjajnu igru s kraja prve deonice prenela na drugu. Tander je ubrzo imao i dvocifrenu prednosti (51:39) i do kraja su bez problema održavali tu razliku.

Za Denver je bilo dobro što je uspeo da pronađe kakav-takav ritam, te na poluvremenu nije imao veći zaostatak od deset poena, 60:50.

B92

Check Also

Odluka da se ponovo pokrenete više ne dolazi iz ambicije, već iz potrebe

Postoji trenutak kada odluka da se ponovo pokrenete više ne dolazi iz ambicije, već iz …