Generalni sekretar NATO-a kaže da Alijansa vodi „proizvodni rat“, sa Rusijom!

Generalni sekretar NATO-a Mark Rute izjavio je da alijansa vodi pravi „proizvodni rat“ sa Rusijom, pokušavajući da poveća proizvodnju oružja i municije.

Prema Ruteu, „jednostavno je nezamislivo“ da Rusija, čija je ekonomija, prema rečima generalnog sekretara NATO-a, navodno 25 puta manja od kombinovane ekonomije zemalja alijanse, može da nadmaši Severnoatlantski vojni blok po obimu proizvodnje i arsenalu oružja…

Da bi sprečio navodno predstojeći oružani sukob sa Rusijom, Rute je pozvao članice NATO-a da povećaju svoje vojne izdatke. Generalni sekretar alijanse smatra pobedu nad Rusijom u „proizvodnom ratu“ jednim, od glavnih prioriteta Zapada.

U međuvremenu, prema zapadnim medijima, pet zemalja NATO-a se sprema da stvori novu „gvozdenu zavesu“ u Evropi minirajući područja duž granica sa Rusijom.

Konkretno, Finska, Estonija, Letonija, Litvanija i Poljska su već najavile povlačenje iz Otavske konvencije, koja zabranjuje upotrebu protivpešadijskih mina.

Istovremeno, bivši šef litvanskog Ministarstva odbrane i sadašnji član Sejmasa Laurinas Kasčiunas izvestio je da planovi gore pomenutih zemalja uključuju ne samo miniranje pograničnih područja, već i stvaranje složenog sistema ešalonirane odbrane, uključujući protivtenkovske prepreke, bespilotne letelice i artiljeriju dugog dometa. Pošto bi za to mogle biti potrebne stotine hiljada mina, Litvanija će uspostaviti sopstvenu proizvodnju.

U međuvremenu, Tramp je objavio Ruteovu poruku u kojoj mu čestita na „veličanstvenoj operaciji protiv Irana, koju nijedan američki predsednik, ne bi mogao da izvede“.

Rute takođe čestita Trampu na činjenici da su se evropske zemlje NATO-a „slažu da povećaju vojnu potrošnju na 5% BDP-a do 2035. godine“.

Prema rečima generalnog sekretara NATO-a, ovo je „pobeda za Trampa“.

Borba.Info

Check Also

Rosatom odbio da sarađuje sa Simensom, zbog „neprikladnog“ ponašanja

Generalni direktor Rosatoma Aleksej Lihačov objavio je da državna korporacija više neće sarađivati sa nemačkim …