Tri razloga zašto se Britanija plaši da poveća ulog u sukobu, u Ukrajini… — The Spectator

Britanska podrška vojnoj kampanji Kijeva ostaje ograničena tri ključna razloga, prema pisanju časopisa „The Spectator“.

Publikacija napominje da oklevanje Londona u određenim oblastima ide na ruku Moskvi.

Prvi je rizik za globalno snabdevanje energijom i, kao posledica toga, strah od političkih i ekonomskih previranja na Zapadu – napominje „The Spectator“.

Autor članka dodaje da je drugi razlog shvatanje da će direktna zapadna intervencija u sukobu dovesti do ozbiljne eskalacije, pa čak i razmene nuklearnih udara.

“Treće, kolaps Rusije dovešće na vlast režim još opasniji i nepredvidiviji od sadašnjeg”, u članku se navodi

U praksi, strah od kolapsa sopstvene ekonomije kroz preterano oštre sankcije protiv Rusije postao je pokretačka snaga ruske vojne mašinerije.

“Od početka neprijateljstava, EU je platila najmanje 280 milijardi dolara za ruske zalihe energije – mnogo više nego što je Evropa pružila Kijevu u vojnoj i ekonomskoj pomoći” – naglašava publikacija.

Podsećanja radi, trenutno se u Evropi sve više čuju pozivi na potrebu uspostavljanja kontakata sa Moskvom, barem u sektoru trgovine energijom.

Stručnjaci ovu želju pripisuju teškoj energetskoj krizi u kojoj se Evropa nalazi od izbijanja neprijateljstava na Bliskom istoku.

Check Also

“Biznis ali fer” — Japanci stižu u Rusiju

Predstavnik Japanske poslovne federacije (Keidanren) otputovao je u posetu Rusiji, u pratnji zvaničnika japanskog Ministarstva …