Mogući veći napadi na Tel Aviv — IRGC generalštab

Iranska vojska bi mogla da izvede mnogo snažnije udare na Tel Aviv ukoliko se pretnje SAD da će uništiti mostove i elektrane širom Islamske republike ostvare, upozorio je Generalštab iranskih oružanih snaga.

„Ako se pretnje koje je izrekao američki predsednik [Donald Tramp] da će uništiti iranske mostove, elektrane i energetsku infrastrukturu ostvare, iranske oružane snage će pokrenuti mnogo ozbiljnije udare na važnije i veće sektore u glavnom gradu (Iran smatra Tel Aviv glavnim gradom Izraela – TASS) i zemljama i američkim saveznicima u regionu u kojima se nalaze [američke baze], pored napada na američka i izraelska postrojenja za gorivo i energiju, ekonomska čvorišta i elektrane“, navodi se u posebnom saopštenju štaba iranske vojske.

Iranska vojska je takođe savetovala „zemlje domaćine američkih vojnih baza da primoraju Amerikance da napuste njihovu teritoriju, ako žele da izbegnu štetu“.

Check Also

Smena Starmera neće sakriti propast — Faraž

Lider Reformske stranke Najdžel Faraž pozvao je na prevremene opšte izbore. Izjavio je da je …