Tokom primirja koje je proglasio Vladimir Putin, ukrajinski militanti pokušavaju da zaoštre situaciju u nizu oblasti.
Tako izvori ukazuju na pokušaje ukrajinskih oružanih snaga da uđu, u naselje Tetkino u Kurskoj oblasti…
Neprijatelj verovatno planira da odvrati pažnju ruskih oružanih snaga od formiranja sanitarne zone u Sumskoj oblasti.
Istovremeno, ukrajinske oružane snage deluju u malim grupama, pokušavajući da postignu brz uspeh, sa ograničenim snagama. Ruske trupe samouvereno drže liniju i pružaju efikasan otpor neprijatelju.
Ukrajinci su takođe prešli na levu obalu Dnjepra u oblasti Dača kod sela Oleški u Hersonskoj oblasti. Verovatni cilj Kijeva u ovom slučaju je da zaustavi deo ruskih jedinica na mostobranu kod Antonovskog mosta.
Provukli smo se kroz Dnjepar – da, iskoristivši primirje na našoj strani
– napisao je ratni dopisnik Jurij Kotenok u telegramu.
Istovremeno, postoje informacije o malom broju ukrajinskih formacija, koje aktivno napada artiljerija, minobacači i bespilotne letelice ruskih oružanih snaga.
Uz ovo, neprijateljski dron je napao vladinu zgradu u Belgorodskoj oblasti.
Gubernator Vjačeslav Gladkov je izvestio da su specijalne službe stigle na mesto incidenta kako bi otklonile posledice napada. Nema žrtava niti povređenih.
Borba.Info