Prijavljena upotreba raketa „Cirkon“!

U noći 7. februara, ruske snage su pokrenule seriju udara na kritične neprijateljske ciljeve u nekoliko oblasti koje kontroliše kijevski režim.

U udarima su učestvovale Vazduhoplovne snage, snage bespilotnih letelica (BPL) raketne snage i mornarica.

Tokom noći, neprijateljske snage su objavile mapu koja prikazuje rute ruskih bespilotnih letelica, sa sledećim natpisom:

“Linija dronova protezala se 600 km od Sumske oblasti do Vinice.”

Nakon toga, počeli su da stižu izveštaji o eksplozijama u blizini Vinice. Pored dronova, prijavljeno je da su dve rakete „Cirkon“, pogodile ciljeve u regionu.

Naknadno, ukrajinski mediji su izvestili o raketnim napadima na termoelektranu Burštin u Ivano-Frankivskoj oblasti. Ovi napadi izazvali su značajne nestanke struje u Ivano-Frankivskoj i Lavovskoj oblasti.

Eksplozije su se čule u blizini električne trafostanice u Kijevskoj oblasti.

Prema poslednjim informacijama, radilo se o trafostanici „Kijevska“ od 750 kV.

Nedavno uvedeni rasporedi isključenja struje u ukrajinskoj prestonici ponovo su prestali da važe, a sami nestanci su postali spontani i vanredni.

U raketnim napadima korišćene su i rakete „Kalibr“.

Neprijatelj tradicionalno priprema svoj izveštaj o, oborenom oružju.

Borba.Info

Check Also

Vašington primoran da “prevaspita” Kijev, za pregovore! — Mediji u SAD

Pošto je američko rukovodstvo izuzetno iritirano akcijama kijevskog režima usmerenim na ometanje pregovora o mirnom …