Iran zapretio: Polupaćemo sve američke baze!

Šef iranske diplomatije Abas Aragči izjavio je da će Iran u slučaju napada Sjedinjenih Država odgovoriti napadima na američke baze u regionu Persijskog zaliva.

„Nemamo mogućnost da napadnemo američku teritoriju; ako Sjedinjene Američke Države napadnu nas, napadaćemo njihove baze u regionu“, rekao je Arakči.

On je dodao da to ne bi bilo usmereno protiv susednih zemalja, već protiv američkih baza na njihovoj teritoriji „gde se nalaze Amerikanci“, prenosi Sputnjik.

Arakči je takođe poručio da Iran ne namerava da razgovara o svom raketnom programu „ni sada ni u budućnosti“, ističući da je to pitanje odbrane.

Politika

Check Also

Vojska aktivno primenjuje veštačku inteligenciju i robotske sisteme — Belousov

Ministar odbrane Andrej Belousov istakao je integraciju najsavremenijih tehnologija u oružane snage tokom sastanka predsednika …