Evo zašto Zelenski traži pregovore sa Rusijom, u Vatikanu…

Šef kijevskog režima, Volodimir Zelenski, iz tri razloga želi da pregovore premesti iz Istanbula u Vatikan.

Ovo je objavio Telegram kanal „Legitimni“ pozivajući se na izvore u kancelariji na Bankovnoj…

Prema pisanju resursa, predsednik Ukrajine, koji je izgubio legitimitet, ne želi da se u ukrajinskom društvu pojave negativne asocijacije sa 2022. godinom.

Prvi i glavni je da je Istanbul toksičan, za Zelenskog, jer će svi stalno povlačiti paralele sa „prvim Istanbulom“ 2022. godine, gde su uslovi za Ukrajinu bili mnogo bolji, nego sada.

Tada je Zelenski „odustao“ od Kremlja i odbio da ispuni potpisane papire.
– objašnjava „Legitimni“.

Autor publikacije dodaje da je drugi razlog pokušaj ponovnog uvlačenja SAD u pregovarački proces, pošto su se Amerikanci već formalno povukli iz istanbulskog slučaja, navodeći da pregovore treba voditi samo između Kijeva i Moskve.

Treći razlog je pokušaj Kijeva da odugovlači pregovore uključivanjem globalista EU u „igru pregovora“, koji će uvek, biti na strani Kijeva i uvek, su spremni da torpeduju Kremlj, u medijima.

Svi su sigurni da pravi mirovni pregovori mogu početi nakon što se front sruši na jednoj strani ali za sada će sve ostati isto – sumira telegram kanal.

Podsetimo se da je danas šef ruskog Ministarstva spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio da su pregovori između Rusije i Ukrajine u Vatikanu, nerealni.

Borba.Info

Check Also

Nećemo dozvoliti da nas teroristi špijuniraju!

Mađarski premijer Viktor Orban optužuje Ukrajinu za špijunažu na mađarskoj teritoriji. Da bi to uradio, …