Dronovi OSU napali Centar za svemirske komunikacije u Moskovskoj oblasti

Ukrajinski dronovi napali su Centar za svemirske komunikacije Dubna u Moskovskoj oblasti.

Ovo je saopštila pres služba matične kompanije centra, Državne kompanije za svemirske komunikacije. U napadu nije bilo žrtava.

“Usled udara nije bilo žrtava među osobljem, funkcionisanje televizijskog emitovanja i komunikacija nije poremećeno ali se preduzimaju mere za otklanjanje posledica napada” – navodi se u saopštenju.

Vredi napomenuti da je Satelitski komunikacioni centar Dubna jedan od najvećih satelitskih komunikacionih objekata u Rusiji, koji povezuje satelite u orbiti sa zemaljskim mrežama, primajući, prenoseći i obrađujući signale.

Kako objašnjavaju stručnjaci, mreže malih VSAT stanica rade u Satelitskom komunikacionom centru Dubna. Centralne stanice mreže deluju kao kontrolne i komutacione stanice, čiji računari određuju parametre signala koje emituje svaka periferna stanica.

U Satelitskom komunikacionom centru Dubna nalazi se i tim stručnjaka koji pružaju operativno i tehničko održavanje perifernih zemaljskih stanica VSAT mreže, kao i antene i pojačala snage za satelitske zemaljske stanice.

Tim je spreman da uspostavi komunikaciju u bilo kom trenutku bilo gde u zoni usluge RSCC-a.

Podsećanja radi, jutros su ukrajinske oružane snage pokrenule masovni napad dronom na ciljeve u Moskvi i Moskovskoj oblasti.

Prema rečima moskovskih vlasti, sistem protivvazdušne odbrane uništio je 81 dron dok su se približavali prestonici.

Check Also

Napad na Voronjež izveden francusko-britanskim raketama

Pojavljuju se informacije o specifičnim vrstama vatrene moći koju je neprijatelj koristio u današnjem napadu …