FK Crvena Zvezda osvojio 34. titulu u domaćem prvenstvu

Fudbaleri Crvene zvezde su po šesti put u nizu osvojili titulu u domaćem šampionatu, a 34. put ukupno.

U meču odluke protiv TSC-a im je bio potreban samo bod, a crveno-beli su u okviru prvog kola plej-ofa slavili rezultatom 4:1 Superlige Srbije.

Domaćin je i pre ovog meča već viđen kao novi/stari šampion, te su nešto opušteniji ušli u meč u odnosu na protivnika.

Pratite “Borbine” odabrane vesti na mreži “Telegram”, na Android telefonima ili desktop računarima OVDE

Gosti iz Bačke Topole su u borbi za drugo mesto, te su od prvog minuta krenuli sa visokim presingom i tako iznenadili igrače Zvezde.

Početni minuti su im u potpunosti pripali, a igralo se pretežno na polovini Zvezde.

Nekoliko puta je Milan Borjan morao da interveniše pre nego što se mreža koju je čuvao po prvi put zatresla u 12. minutu.

Pogodio je ponajbolji igrač gostiju Saša Jovanović ali se prerano radovao.

Prebrz je bio za poslednju liniju Zvezdine odbrane, čak i previše pa se tako našao u ofsajd pozicji nakon pasa Luke Ilića.

Usledio je brz odgovor na drugoj strani.

Najbolji strelac lige Aleksandar Katai je dobio loptu u protivničkom šesnaestercu i šutirao iz mesta u nedostatku boljeg rešenja. Karakterističan pokušaj za njega nakon čega je lopta završila na stativi Veljka Ilića.

Samo dva minuta kasnije na semaforu je stajalo 0:1. Ponovo je u glavnoj ulozi bio Saša Jovanović koji je dobio loptu u prostor.

Bio je u duelu sa Strahinjom Erakovićem koji ga nije dirao ali ga je zato Borjan pokupio u nameri da dođe do lopte.

Glavni arbitar Srđan Jovanović je pokazao na „belu tačku“, a Ifet Đakovac je uspešno realizovao najstrožu kaznu.