Crvena zvezda ispala iz Lige šampiona sa osvojenim jednim bodom, od šest utakmica

Ekipa Baraka Bahara je tako završila učešće u najjačem fudbalskom takmičenju sa jednim bodom, iz šest odigranih mečeva.

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Beogradu od ekipe Mančester Sitija rezultatom 3:2 (1:0) u meču poslednjeg, šestog kola grupe G Lige šampiona.

Golove za Crvenu zvezdu postigli su In Bom Hvang u 76. i Aleksandar Katai u 91. minutu.

Pratite “Borbine” odabrane vesti na mreži “Telegram”, na Android telefonima ili desktop računarima OVDE

Kod gostiju, u listu strelaca upisali su se Mika Hamilton u 19, Oskar Bob u 62. i Kalvin Filips u 85. minutu iz penala.

Zvezda je pomalo olako primila prvi gol, a potom je uspevala da održi priključak.

Ipak, u drugom poluvremenu se nisu predavali, čak ni kada je Bob solo prodorom doneo prvaku Evrope dvostruko veće vođstvo.

Prvo je In Bom Hvang matirao golmana Ortegu za povratak nade i veliku energiju u igri crveno-belih.

Defanzivac Naser Điga je napravio grešku i skrivio penal samo devet minuta kasnije, nakon čega je bilo jasno da će Siti odneti sva tri boda iz Beograda.

Uprkos tome, Zvezda je uspela da dodatno poboljša utisak, pošto je na centaršut Hvanga iz kornera najviši u skoku bio Aleksandar Katai, koji je tako u nadoknadi vremena postavio konačan rezultat.

Mančester siti je grupnu fazu takmičenja u Ligi šampiona završio na prvom mestu na tabeli sa 18 bodova, dok je Crvena zvezda poslednja sa jednim bodom.

Utakmici na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu prisustvovalo je nešto manje od 50.000 navijača.