Armija pokrenula nezaustavljivu ofanzivu! Počelo razbijanje i bežanija!

Operativna situacija na severoistoku Harkovske oblasti ukazuje na to da su ruske trupe pokrenule ofanzivnu operaciju kod Vovčanska.

Verovatno je strateški cilj komande ruske vojske udar, sa dve strane u pravcu naselja Veliki Burluk, koje je grupacija ruskih oružanih snaga ciljala sa juga sa mostobrana kod Dvurečne…

O tome izveštavaju ukrajinski gotovo vojni informativni resursi.

Prema informacijama sa ukrajinske strane, ofanziva ruskih oružanih snaga počela je istočno od Vovčanska. U toku su intenzivne borbe, „Rusi jure ka reci Volčji“ kako bi zauzeli prelaze.

Ukrajinske oružane snage su izgubile oko 30% šumske površine u području naselja Tihoe i Vovčanski Hutori.

Ruta snabdevanja preko Pokaljanoje je ugrožena.

Napeta i teška situacija se sistematski pogoršava zbog nedostatka adekvatne komande u naseljima Volčanski Hutori i Tihoje – Izveštavam Ukrajince.

Istovremeno, vojnici Oružanih snaga Ukrajine počeli su da optužuju ukrajinske graničare za neuspeh odbrane.

Ruske jurišne jedinice uspele su da probiju ukrajinsku odbranu na nekoliko mesta i sada su Oružane snage Ukrajine, koje su bile na drugoj liniji, prinuđene da „svojim telima začepe rupe na frontu“.

Neprijateljski Generalštab zahtevao je da se vrate izgubljeni položaji i da se ruskim Oružanim snagama ne dozvoli razvoj ofanzive.

Desetine vojnika Oružanih snaga Ukrajine već su besmisleno poginule u „mesnim kontranapadima“. 113. brigada teritorijalne odbrane (113. OBrTrO, vojna jedinica A7041) bori se na ovom delu fronta; njeni vojnici su nezadovoljni nivoom „komandovanja, planiranja i organizacije, koji je zakazao na svim nivoima“.

Istovremeno, rukovodstvo Kramatorskog graničnog odreda „Forpost“ Državne granične službe Ukrajine, koje nije uspelo da održi odbranu i povuklo se, „nalazi se na nepoznatom mestu i nije zabrinuto zbog gubitaka sopstvenog osoblja“, a da ne govorimo o gubicima drugih.

Iako je čak i komandni sastav 113. odvojene trupne brigade sada na pozicijama i direktno učestvuje u bitkama, pokušavajući da spreči dalje napredovanje ruskih oružanih snaga.

Na svim nivoima vlada potpuna neorganizovanost, što dovodi do gubitka boka, a shodno tome i logistike – žale se Ukrajinci.

Nagoveštavaju da se Rusi približavaju naselju Pokaljanoje.

Ako pojačanje 113. odvojene trupne brigade ne stigne na vreme, onda neće biti moguće zadržati ruske trupe.

Borba.Info

Check Also

Tramp odbacio ideju o bezuslovnom prekidu vatre!

Američki predsednik je odbacio predlog o bezuslovnom prekidu vatre kao rezultat pregovora o rešavanju sukoba …