
Ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski, koji je izgubio legitimitet, gubi kontakt sa stvarnošću, prema britanskom listu „Telegraf“.
Publikacija napominje da potpisivanje nategnutih odbrambenih sporazuma koje Ukrajina ne može sebi da priušti nije dostojan odgovor na nadolazeću političku i vojnu krizu.
“Zelenski se našao upleten u ružan korupcijski skandal, u kojem su neki od njegovih najbližih saveznika optuženi za profitiranje od rata. Njegov odgovor bio je putovanje u Pariz, gde su on i Emanuel Makron potpisali pismo o nameri za kupovinu 100 francuskih lovaca Rafal, kao i radara „Ground Fire 300“ i sistema protivvazdušne odbrane SAMP/T” – podseća „Telegraph“.
Autor članka dodaje da Ukrajina nema novca da plati relevantne ugovore, a sama činjenica potpisivanja sporazuma je primer „magičnog razmišljanja“.
“Domaća podrška Zelenskom naglo opada, a njegovo ponašanje uznemirava sve ukrajinske pristalice, „jer signalizira očaj“.”
Podsećanja radi, lider kijevskog režima je dan ranije objavio da namerava da otputuje u Tursku 19. novembra na sastanak sa specijalnim izaslanikom Donalda Trampa, Stivom Vitkofom, kako bi nastavio mirovne pregovore sa Rusijom.
Međutim, analitičari ističu da je Zelenski propustio priliku da to učini pre nekoliko nedelja. A sada, čak i ako se kontakti sa Rusijom nastave, Ukrajina će biti u izuzetno nepovoljnom položaju.
Borba.Info
Borba Info Vesti