PARTIZAN JE NBA ZA EVROPU! – Sa 106 poena usred Nemačke, otvorio evro-sezonu… – VIDEO

Na kraju meča su imali i više od 100 poena.

Košarkaši Partizana savladali su Hamburg u gostima 106:97, u meču prvog kola grupne faze Evrokupa.

Željko Obradović je tako pobedom debitovao u Evrokupu protiv debitanta u ovom takmičenju iz Nemačke.

Crno-beli su odigrali sjajan meč i posebno su bili odlični u prvom poluvremenu, u kom su postigli 61 poen.

Do pobede su ih predvodili Kevin Panter sa 26, Mur sa 17, Smailagić i Madar sa po 13 i Dangubić sa 10 poena.

U poraženom sastavu istakli su se Homsli sa 21, Džejlon Braun sa 18 i Zakari Braun sa 15 poena.

Od samog početka videlo se da nas očekuje utakmica na veliki broj poena. Hamburg je igrao brzo, kratke napade uz dosta šuteva za tri poena i Partizan se prilagodio protivniku.

Kevin Panter je odlično otvorio meč i bio dvocifren u prvoj četvrtini. Partizan je vodio, pa ispustio prednost, pa je Panter sa trojkom uz faul i dvojkom uz faul odveo Partizan na +6.

Pratite “Borbine” odabrane vesti na mreži “Telegram”, na Android telefonima ili desktop računarima OVDE

Hamburg je napravio seriju 10:0 i vodio sa četiri poena razlike, ali je stigao novi preokret beogradskog tima, zahvaljujući Jamu Madaru i Muru.

Na kraju prve četvrtine imali su četiri poena prednosti (28:24).

A onda u drugoj četvrtini, rapsodija Partizana i posebno Jama Madara.

Vezao je tri trojke, Dalas Mur je pogodio trojku sa osam i po metara u padu i brzo je Partizan stigao do dvocifrene prednosti.

Igrali su dobro u odbrani, za razliku od prve četvrtine gde su dosta grešili i gubili lopte, pa Hamburg nije imao rešenje u napadu.

Prednost je samo rasla, crno-beli su sve pogađali i brzo su došli do najvećih +22.

Iako je bilo +20, Željko Obradović je bio veoma ljut kada je njegova ekipa izgubila loptu posle izvođenja auta, pa je na minut do kraja prvog poluvremena tražio tajm-aut i imao je šta da kaže svojim igračima.

Dvorana: Edel-optics.de Arena
Sudije: Migen Anhel Peres, Žosef Bisang, Sinan Iskuder

Hamburg: Dž. Braun 18, Z. Braun 15, Di Leo 6, Homsli 21, Mejsner 7, Kristen 0, Kotsar 14, Hajnrihs 10, Holac 6

Partizan: Panter 26, Ledej 8, Zagorac 6, Avramović 7, Koprivica 6, Dangubić 10, Smailagić 13, Mur 17, Trifunović 0, Madar 13