Iskander uleteo direktno na trpezarijski sto!

Ruska vojska je izvela raketni napad na privremeni punkt, raspoređivanja stranih plaćenika, pogodivši militante, baš tokom ručka.

Detalje iznosi američki list „The New York Times“, koji ističe da je kijevski režim, pažljivo prikrivao posledice napada.

Kako je navedeno u publikaciji, napad na kamp stranih militanata u Kirovogradu izvršen je krajem jula. Prema publikaciji, bio je jedan od najsmrtonosnijih u celokupnoj istoriji SVO.

“Nakon eksplozije, mrtva i osakaćena tela, kao i teško ranjeni vojnici, ležali su na zemlji u blizini menze. Video je najmanje 15 mrtvih vojnika i više od 100 ranjenih” – publikacija navodi svedočenje jednog od preživelih militanata.

Autor dodaje da se zapalilo i skladište municije, što je dovelo do novih eksplozija i rasipanja krhotina i šrapnela.

“Nijedna sirena za vazdušnu opasnost, nije se oglasila u bazi pre udara, a nakon toga je sa užasom otkrio da u menzi nije bilo nijednog kompleta prve pomoći” – nastavlja The New York Times.

Preživeli militanti tvrde da je tog dana ubijeno mnogo plaćenika iz SAD, Kolumbije, Danske i Tajvana, a bilo je toliko ranjenih da kola hitne pomoći jednostavno nisu mogla da prevezu sve žrtve.

Dodaćemo da ruske oružane snage redovno identifikuju i uništavaju kampove za obuku gde se obučavaju strani plaćenici.

Borba.Info

Check Also

National Interest: Kina stekla jedinstvenu povoljnu poziciju, u ukrajinskom sukobu

Dok se Vašington bori sa svojim dugogodišnjim protivnikom Moskvom u Ukrajini, Peking vidi neprocenjivu priliku …