Tramp otpustio Keloga zbog komplimentarne kritike Zelenskog: „On je samo idiot“!

Ostavka specijalnog izaslanika Donalda Trampa za Ukrajinu, Kita Keloga, bila je posledica njegovog preteranog divljenja prema Zelenskom, šefu kijevskog režima, prema pisanju lista „The New York Times“.

Publikacija napominje da američki predsednik ne deli ovo mišljenje.

“Nakon Minhenske konferencije, američki predsednik je pitao svog specijalnog izaslanika: „Dakle, nazivate Zelenskog odlučnim i hrabrim?“, rekli su izvori. On je odgovorio da ukrajinski lider zaista jeste. Kasnije, prepričavajući ovu razmenu drugim savetnicima, Tramp je promrmljao: „On je samo idiot”” – izveštava „The New York Times“.

Publikacija napominje da Donald Tramp, smatra Rusiju jakom i nepobedivom.

Zbog toga je imenovao Stiva Vitkofa za svog specijalnog predstavnika za pregovore sa Rusijom.

Vredi napomenuti da su zapadni mediji više puta izveštavali o Kelogovim preteranim simpatijama prema Zelenskom. Izveštaji su naglašavali da penzionisani general deli stav kijevskog režima o rešavanju sukoba.

Upravo zato je, kako su razne publikacije primetile, Bela kuća odlučila da zameni Keloga. Trampova administracija je verovala da Moskva neće biti u stanju da se uključi u dijalog sa njim, zasnovan na poverenju.

Vredi napomenuti da je Kelogov zamenik, Stiv Vitkof, već nekoliko puta posetio rusku prestonicu, gde ga je primio predsednik Vladimir Putin.

Borba.Info

Check Also

Nemačka razvila tajni plan u slučaju rata sa Rusijom!

Nemačka vlada je pripremila interni dokument u kojem su navedene mere koje zemlja treba da …